پیچ

پیچ نوعی روش و وسیله برای اتصال نیز میباشد که به صورت مارپیچی رزوه شده و معمولا از جنس فلز است.

پیچ و مهره برای اتصال و محکم کردن دو قطعه با جنس یکسان بودن آن و یا دو متریال با جنس متفاوت به کار برده میشود.

در ظاهر یک استوانه میباشد که دارا بودن رزوه های مارپیچی به دور آن به طور کامل و یا نیمه هستند.

پیچ ها دارای یک سر به اشکال مختلف میباشند که برای پیچاندن پیچ توسط انواع پیچگوشتی، آچار و . . . می باشد و از بدنه پیچ بزرگ تر است و بر روی ساقه پیچ سوار اند.

یکی از روش هـای عمده این اتصالات و مخصوصا اتــصالات مکانیکی نیز استفــاده از پیچ و مهـــره هستند. پیچ معمولا در اتصالاتی استفاده قرار میگیرد که نیاز به باز و بسته شدن داشته باشند و یا دارای لرزه هایی است که باید بعد از یک مدتی دوباره تنظیم یا محکم نیز بشود. برخلاف چسب یا جوش که یک اتصال دائمی هم هستند. واژه( بولت) واژه ای عام است که درمورد همه اتصال دهنده های رزوه دار نظیر نیز از پیچهای دو سر رزوه بدون گل یا تموم رزوه و نیز پیچهای خودکار اطلاق می گردد.

پیچ

خرید پیچ

فروشگاه نویان پیچ باتوجه به نیاز های مصرف کنندگان و با داشتن اطلاعات فنی و جامع  ، بهترین راهنما و مشاور شما در زمینه ی خرید پیچ و انواع آن است.

مشاوره در انتخواب مناسب با تجربه و دانش تخصصی این تیم ، می تواند برای تمامی مصرف کنندگان اعم از مهندسین گرامی و سایر افراد جامعه  با توجه به اهمیت نوع رزوه ، گرید پیچ ، انواع کله گی ، جنس پیچ ، کلاس پیچ و… می تواند گام بلند و مناسبی برای انتخواب صحیح  و خرید پیچ باشد.

خرید پبچ با قیمت ارزان و دارا بودن ضمانت بالای این محصول در فروشگاه نویان پیچ و همچنین قیمت پیچ نسبت به فروشگاه های دیگر ارزان بوده و میتوانید در این فروشگاه خرید نمایید. و همچنین استاندارد پیچ یکی از ویژگی های این فروشگاه محسوب میشود.

 

کاربرد پیچ

به طور کلی از پیچ جهت برقراری اتصال و تثبیت دو لول سطح یا قطعه که دارای متریال یکسانی نیز میباشند و یا حتی از جنس زیادی می باشند، که دارا کاربرد هستندهمانطور که می دانید، پیچ ها یک قطعه استوانه ای میباشند که شیارهای مار پیچ آن بر روی بدنه باعث رانده شدن به داخل سطوح نیز می شود و سر پیچ که پهنای آن از بدنه بیشتر میباشند، محلی برای وارد ساختن نیروی مورد نیاز برای پیچاندن این قطعه هم هستندپیچ ها در انواع و اشکال مختلفی تولید می شوند که موارد استفاده گسترده ای در اغلب صنایع هم دارند.

انواع پیچ براساس نوع سر پیچ

  • مخفی این نوع پبچ با سر مخفی، در هنگامی از استفاده کاملا در سطح یا قطعه مربوطه وارد میشود و کاملا هم سطح با محل فرورفته خواهد شدشکل سر این نوع پیچ نیز کاملا تخت هستند.

  • نیمه گرد نوع دیگر پیچ دارای سری گرد و واشردار هم هستند که بیشتر جهت ایجاد اتصال در بین ورق های فلزی، کاربرد دارد.

  • ذوزنقه ایاستفاده صحیحی از پیچ هایی با سر ذوزنقه ای، باعث افزایش سطحی می شود که از پیچ در آن استفاده شده است.

  • شش گوشکاملا مشخص است که این نوع پیچ دارای ظاهری شش گوشه هستند که جهت اتصال میان چندین قطعه و همچنین عملیات های تعمیر و نگهداری کاربرد دارد.

فرایند تولید پیچ چگونه است ؟

پیچ ها در مجموع از سیم فولادی کربن کم تا متوسط ساخته می شوند، اما از سایر فلزات سخت و ارزان قیمت نیز ممکن است برای ساخت آنها استفاده شوند، مانند فولاد ضد زنگ، برنج، آلیاژهای نیکل یا آلیاژ آلومینیوم. برای پیشگیری از ترک خوردگی، کیفیت مناسب فلز مورد استفاده از اهمیت ویژه ای برخوردار میباشد. برای محافظت بیشتر فولاد با روی، کادمیوم، نیکل یا کروم ممکن است روکش شود.

پیچ ها با استفاده از روش های مختلفی تولید می شوند. پیچ های بسیار کوچیک با طرح های منحصر به فرد توسط ماشین ساخته می شوند. فرآیند ماشینکاری دقیق، زمان زیاد و گرانتر از مراحل ساخت دیگر است. بخش عمده ای از پیچ ها با روش نورد پیچ ساخته می شوند روشی که در تولید انبوه استفاده می شود.

 

پیچ شش گوش

پیچ شش گوش یا پیچ آچار خور یکی از پراستفاده ترین و پر کاربرد ترین انواع پیچ است که در زمینه های مختلف به کر می رود.

پیچ شش گوش خود به انواع مختلف پیچ شش گوش آهنی  ، آچاری و… دسته بندی می شود.

 

پیچ اتاقی

خرید پیچ اتاقی

پیچ اتاقی یکی از انواع پیچ هاست که یک چیزی مانند حات مکعبی  در زیر گل پیچ آن وجو دارد  که موجب می شود در محل نصب اتصال محکم شود.

 

پیچ ام دی اف

پیچ ام دی اف یکی دیگر از انواع ابزار های اتصالی هستند که به طورگسترده ای در حوزه کابینت سازی  و دکوراسیون خانه مورد استفاده قرار می گیرند.

این محصولات به صورت چهارسو تولید شده اند و بدنه ای بلند و کشیده دارند. ویژگی دیگری که پیچ MDF دارد رزوه های عمیق ایجاد شده بر روی بدنه اصلی است.

 

پیچ استوانه

 

پیچ استوانه حاوی بدنه استونه ای تمام رزوه است و نوک صاف .گل پیچ این آن هم دوسو یا چهارسو است.

 

پیچ چوب 

 

پیچ چوب

پیچ چوب برای اتصال در دیوارهای گچی و بتنی مورد استفاده قرار می گیرد .پیچ چوب  در دو حالت تولید شده است : حالت نوک تیز و حالت ساده . کاربران می توانند با توجه به نیاز  خود پیچ مورد نظر را خریداری کنند.

همچنین برای اطلاعات بیشتر و مشاوه می توانید با متخصصان ما در فروشگاه نویان پیچ تماس تلفنی برقرار کنید.

 

برای اطلاع از قیمت و خرید تماس بگیرید.

 

پیچ متری

پیچ متری همان میلگرد های صنعتی است که در طول های مورد نظر و دلخواه کشیده شده و رزوه کاری میشود و بعد از آن برش داده می شوند.انواع پیچ متری در گرید ها ، ابعاد مختلف  و جنس های متفاوت عرضه می شوند. 

 

خرید پیچ عمده 

در اکثر موارد خرید و فروش پیچ در فروشگاه ها به صورت عمده انجام می شود. به این شکل که شرکت های فروش انواع پیچ و مهره ها را به صورت کارتنی و کیلویی به خریداران به فروش میرسانند.

خرید های عمده در انواع مصارف ساختمان سازی ، پل سازی و در انواع زمینه ها انجام می شود .

از مهم ترین ویژگی و مزایای خرید پیچ عمده می توان به قیمت بسیار مناسب تر در مقایسه با خرید تکی پیچ اشاره کرد . فروشگاه نویان پیچ آماده همکاری با افراد حقیقی و حقوقی که می خواهند نسبت به خرید پیچ عمده انجام دهند آمادگی کامل دارد.

 

در صورت خرید یا اطلاع از اخرین قیمت پیچ میتوانید با شماره 02155430214 یا 09121492884 تماس بگیرید.

فروشگاه نویان پیچ

فروشگاه نویان پیچ خدمات فروش پیچ و انواع پیچ را ارائه میدهد و همچنین این محصولات دارای ضمانت بالا و کیفیت خیلی خوب میباشد. شماره داخلی(02155430214) شماره همراه(09121492884)

پیچ آلنپیچ آلن

پیچ آلن در قسمت سر خود یک حفره به شکل انتهای آچار آلن دارد. آچار آلن ابزار مخصوص برای بستن پیچ آلن است.

پیچ ماشینی

پیچ و مهره ماشینی

پيچ ماشينى معمولا به صورت تمام رزوه و از استنلس استیل یا به صورت گالوانیزه ساخته می شود. این پیچ ها معمولا همراه با مهره به کار می روند.

پیچ-و-مهرهماشینی-رزوه-دار

پیچ و مهره ماشینی رزوه دار

پیچ و مهره ماشینی رزوه دار ،پیچ استوانه ای یا در واقع پیچ های مهره دار بر این اساس اتصال بین دو قطعه، به کارگیری در سوراخی که از پیش قلاویز شده باشد، بسته میشود و به دلیل اینکه دنده های پیچ وارد دیواره‌های قطعه نیز نخواهد نشد که در اصل به استفاده از مهره میباشند. این نوع پیچ ها معمولا فلزی بر گرفته است و به ندرت یک پیچ ماشینی یا همان پیچ و مهره با جنس غیر فلزی مورده استفاده قرار میگیرد.

پیچ شش گوش

پیچ و مهره شش گوش

پيچ و مهره شش گوش یکی از پیچ های مستحکم در صنعت است که دارای سری به شکل شش گوش می باشد و در دو نوع تمام رزوه و نیم رزوه، به صورت گل درشت یا گل ریز ساخته می شود. ابزار مورد استفاده برای بستن این پیچ، آچار و آچار فرانسه می باشد.

پیچ استاد بولت

استاد بولت

استاد بولت یکی از انواع پیچ های تمام رزوه است که در دو انتهای خود دارای مهره می باشد. استاد بولت از پر مصرف ترین و مهم ترین انواع پیچ و مهره در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع خودرو سازی و ماشین آلات صنعتی، صنایع معدن و همچنین به طور ویژه در شیرآلات صنعتی و بستن فلنج ها می باشد. استاد بولت در گرید های B7 و B8 و B16 ساخته می شود. 

پیچ-آلن-سر-تخت

پیچ سرتخت

پیچ سرتخته ای پیچی میباشد که دارا بودن سری تخت است و داخل آن حفره ای شش گوش نیز قرار دارد و از آچار آلن برای باز و بسته کردن آن مورد استفاده قرار میگیرد. این پیچ ها برای کارهای صنعتی با دسترسی کم ساخته شده اند .

پیچ-HV

پیچ HV

پیچ hv نوعی پیچ شش گوش میباشد که امروزه در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار گرفته شده است. پیچ HV از لحاظ ابعاد و سایز نیز دارای تفاوت هایی با سایر پیچ های شش گوش میباشند. بطور معمول از پیچ HV به دلایل آنکه نسبت به سایر انواع پیچ های شش گوش، دارای گل بزرگتر و رزوه کوتاه تری میباشند، تحت نیروهای برشی و کششی در جایگاه قرار میگیرد و از این رو در بسیاری از اتصالات اصطحکاکی استفاده های گسترده ای مینمایند.

رول-بولت

رول بولت

رول بولت ابزاری فولادی میباشد که به صورت مکانیکی با ایجاد صحیحی از نیروی اصطکاکی یا انبساطی درون مصالح پایه از قبیل بتن،سنگ و آجر،  اتصال پیدا نموده و به همین دلیل باعث اتصال صفحه پلیت با سطح ماده پایه انجام میگردد.

Spread the love