سفارش فوری پیچ و مهره

سفارش فوری پیچ و مهره

پیچ سرتخت

پیچ سرتخت پیچی میباشد که دارا بودن سری تخت است و داخل آن حفره ای شش گوش نیز قرار دارد و از آچار آلن برای باز و بسته کردن آن مورد استفاده قرار میگیرد. این پیچ ها برای کارهای صنعتی با دسترسی کم ساخته شده اند . از موارد مثبت های که پیچ های آلن دارند این است با تعداد کمتری نسبت به پیچ های دیگر می تواند استحکام بالا تری ایجاد کند که این یعنی تعداد سوراخ کمتر و در نتیجه نقاط تمرکز تنش در قطعه کمتر می شود و تعداد کمتر پیچ وزن قطعه را کم می کند.

پیچ سرتخت وقتی که در محلی قرار می گیرد و پیچ می شود برآمدگی دیگر ندارد و معمولا برای سطح های نرم استفاده می شود و تا نشستن کامل بر روی سطح می رود. عمده مصرف این نوع  پیچ در قطعات و دستگاه های صنعتی می باشد و میتوانید در فروشگاه نویان پیچ نیز پیچ سرتخت خرید نمایید.

چه شکلی هستند ؟

پیچ ها قطعاتی لوله ای مانند و شیار دارند که متشکل از دو قسمت سر و بدنه است، که سر آن نسبت به بدنه ضخیم تر می باشد. روی بدنه آن خط های پیچ در پیچی وجود دارد که به آن رزوه می‌ گویند. رزوه های به وجود آمده به وسیله پیچ ها در بدنه مربع، مثلث و نیم دایره ای شکل می باشند.
این وزنه ها به نحوی ترسیم شده اند که هماهنگ با موقعیت پیوند در سطح های دشوار و روان فرق داشته باشند، و آخر پیچ ها به دلیل اینکه به آسانی داخل سطح مدنظر برود تیز است.

انواع سرپیچ های سر تخت

پیچ جهت پیوند و استحکام دو چیز با مدل مشابه و یا دو شئ با مدل مختلف استفاده می شود‌. شکل آن به صورت استوانه که شامل شیارهای پیچ مانند به اطراف آن به گونه کامل و یا نصفه است. معمولاً پیچ ها شامل پیچ ها به مدل های گوناگون هستند که برای بستن آن به وسیله پیچ گوشتی و دیگر ابزارها می باشد. از بدنه پیچ بزرگ‌ تر و بر پایه تهیه قرار دارد.

مدل های گوناگون پیچ اصولاً در همه صنعت ها اعم از خرد و کلان به کار می روند و طبقه بندی های گوناگونی دارند و طبق شکل و دیگر ویژگی ها تقسیم بندی می گردند.

انواع سرپیچ های سر تخت

انواع سرپیچ های سر تخت

همچنین سر پیچ هم با توجه به کاربرد طبقه بندی می شود برخی از آنها عبارتند از:

سر مخفی

اینو سر پیچ تخت بوده و به صورت کامل در ردی کار یکپارچه و صاف می شود.

سر نیمه گرد

استفاده آنها سطح صاف نیاز نداشته انواع سرگرد واشردار بوده که جهت وصل کردن ورقه های فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سر ذوزنقه ای

این نوع پیچ سطح حمل کننده پیچ را بالا میبرد. همچنین سر های نوع شش گوش هم از دیگر مدل های سر پیچ می باشد.

انواع پیچ های سر تخت

پیچ‌های سر تخت (Flathead Screws) یکی از انواع متداول پیچ‌ها هستند که دارای سر تخت و صاف هستند. این نوع پیچ‌ها به عنوان یک پیچ با سری تخت و بدنه استوانه‌ای کاربرد دارند. در زیر تعدادی از انواع پیچ‌های سر تخت را برای شما آورده‌ام:

 • پیچ تخت معمولی (Regular Flathead Screw): این نوع پیچ دارای سر تخت با شکل متساوی‌الضلع یا مستطیلی است که برای باز و بسته کردن از یک مته‌گرد یا یک کلید سوزنی استفاده می‌شود. این پیچ‌ها معمولاً در اتصالات عمومی و کاربردهای مختلف به کار می‌روند.
 • پیچ تخت با کشش (Countersunk Flathead Screw): این پیچ‌ها دارای سر تخت هستند که با سطح بیرونی سطح مواد تراز شده و به طور کامل در مواد فرو می‌رود. این نوع پیچ‌ها برای اتصالاتی که نیاز به سطح برتر دارند و تاج پیچ نباید بیرونی باشد مناسب هستند.
 • پیچ تخت با جک (Flathead Jack Screw): این پیچ‌ها دارای سر تخت با جک در وسط هستند. این نوع پیچ‌ها برای اتصالاتی که نیاز به تنظیم طول دارند و قابلیت تغییر طول پیچ در طول زمان مهم است، استفاده می‌شوند.
 • پیچ تخت پنل (Panel Flathead Screw): این پیچ‌ها دارای سر تخت با لبه‌های گرد شده هستند که در اتصالات پنل‌ها به کار می‌روند تا سطح پیچ به پنل نزدیکتر باشد و به طور صاف بر روی پنل قرار گیرد.
 • پیچ تخت ویژه الکترونیک (Electronic Flathead Screw): این نوع پیچ‌ها معمولاً در تعمیرات الکترونیکی و دستگاه‌های الکترونیکی به کار می‌روند. طراحی آنها باعث می‌شود که ابزارهای خاصی مانند کلیدهای پیچ‌گوشتی فیلیپس یا مته‌های آیالت بتوانند با آنها کار کنند.

توجه داشته باشید که هر نوع پیچ تخت ممکن است در اندازه‌ها و مشخصات مختلفی وجود داشته باشد که بسته به نیاز و کاربرد مشخص شده توسط تولید کننده یا طراح مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پیچ چوب

جزء نوع پر استفاده می باشند. نیمه شیار و دارای شیار بزرگ با بعد کثیر بوده که جهت اتصال چوب های گوناگونی مانند ام دی اف، فایبر گلاس و سایر چوب ها به کار می رود. قسمتی که فاقد شیار است جهت سر خوردن به درون شی بالایی می باشد. معمولا سر پیچ در این نوع پیچ ها گرد و بیضی است، همچنین رنگ آن ها نقره ای یا زرد شامل محافظ استیل می باشد بعلاوه باید استاندارد تعیین شده را دارا باشند.

پیچ نوک بر

مشابه پیچ ماشین بوده در قسمت سرشان یک برش وجود دارد و معمولا در محل هایی که نصب پیچ انرژی زیادی نیاز دارد استفاده می شود.

پیچ فلز

این پیچ ها جهت وصل کردن آلیاژها ورق های آلیاژی و گاهی پلاستیک و و چوب استفاده می گردد. همچنین جهت وصل کردن فلز به چوب کاربرد زیادی دارد به دلیل اینکه این نوع پیچ ها دارای شیارهای ریز با بعد های کم و ارتفاع پایه پیچ دارد. همچنین در مدل‌هایی چون دوسو، چهارسو واشردار در بازارها وجود دارند

پیچ نوک مته ای

مشابه مدل پیچ فلز بود که سر آنها به شکل مته است تا زمان ایجاد حفره مسیر را به راحتی پیدا کند جنس آن استیل و در مارک های پوشش زینک موجود هستند، سر آن ها شش گوش و در شکل های واشردار استفاده می شوند و باید معیار تعیین شده را داشته باشد.

پیچ شش گوش

این نوع پیچ ها در مقایسه با سایه استفاده بیشتری دارند سر آنها به صورت شش ضلعی بوده و جهت بستن یا باز کردن آن از آچار کمک می‌ گیرند. همچنین به صورت بسیار کامل و نیمه شیار استفاده می‌ شوند در بعضی از مدل های آن محافظت خشک، استیل و یا گالوانیزه به کار برده نمی شود.

پیچ بار

یک نوع دیگر پیچ وجود دارد که به دلیل تحرک و جنبش لرزش به وجود می آید و ممکن است که پیچ از محل خود بیرون بزند به کار برده می شود که به آن بار می گویند. این نوع پیچ دارای یک سر نیم دایره بوده و در قسمت زیرین آن از داخل یک قسمت مربعی است که تماماً در محل فرو رفته تا هنگام لرزش پیچ باز نگردد.
پیچ لگ:
شکل ظاهری آن مشابه پیچ چوب می‌باشد اما سر آن شش یا چهار گوش است، و در آخر به صورت استوانه ای شیار گردیده. این نوع پیچ جهت فلز های دارای پایه که نصب پیچ انرژی زیادی می طلبد، همچنین در صنعت های عمرانی و چوبی استفاده می شود.

پیچ آلن

نوعی دیگر از پیچ است که سر آن ششگانه بوده و جهت مستند یا باز کردن آن باید آچار آلن در اختیار داشت . همچنین باید طبق معیار تعیین شده باشند به علاوه پیچ های نوع مغزی نیز جهت مستحکم کردن سطح های گوناگون به کار می روند و اصولاً به شکل آلن ساخته می شوند.

پیچ چشمی

این نوع پیچ زمانی استفاده می شود که پیچ تحت فشار کسی و زاویه دار نمی باشد و دارای یک پیچ در حلقه ای است. همچنین در برخی موارد با مهره به کار می‌روند و از آن جهت تکیه در کار استفاده می شود علاوه یک نوع پیچ چشمی وجود دارد شامل نوک برنده خودکار بوده و نقش تکیه را در عمل ایفا می کند.

پیچ آسانسوری

به آن پیچ بالابر نیز می گویند که جهت پیوند سطح های ملایم و پلاستیک مانند استفاده می شوند. سر این نوع پیچ ها ضخیم و تخت بوده و ساقه آن نیز عریض و چهار گوش می باشد. همچنین به خاطر این که حین کار دوران نداشته باشند بعضی از مدل های آن مثلثی هستند. مزیت سر تخت بودن آن ها این است که بعد از بستن می توان آن را سوهان نمود تا صاف و یکدست شود.

کاربرد پیچ چهار سوی تخت

جهت پیوند میان دو شی یا وسیله به کار می‌رود برای این کار باید از قبل حفره ایجاد گردد و پیچ در آن جای گیرد این نوع پیچ ها اصولاً با مهره به کار می‌روند و در برابر نواحی دارای رطوبت و خورندگی استقامت زیادی دارد و پیچ سر تخت بالدار یکی از انواع این نوع پیچ می باشد.

کاربرد پیچ دوسوی سر تخت

پیچ دو سوی یکی از انواع پیچ های است که به خاطر سر صاف و داشتن دو شکاف سر تخت دو سو نامیده میشود و کاربرد پیچ دو سو سر تخت نیز مانند دیگر انواع پیچ های سرتخت کارایی مخصوص به خود را دارد و بیشتر در سطح های یکدست و روان کارایی دارد.

پیچ آلن سر تخت

پیچ های آلنی در چند نوع متفاوت مثل استیل ، فولادی ،مغزی و تولید میشود؛ که هر یک از آنها برای هدفی متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرند و یکی از انواع آن همان پیچ آلن سرتخت می‌باشد که به خاطر صاف بودن سر آن به این اسم نام گذاری شده‌اند و برای سطح هایی که باید یکدست باشد از آن استفاده می‌کنند .مقاومت پایینی داشته و برای به کارگیری آن وجود آچار آلنی ضروری است.

پیچ نوک مته سر تخت

پیچ هایی هستند که گل آنها سر تخت است و در آخر شیار پیچ مدت قرار دارد که جهت ایجاد حفره در محل مدنظر بدون وجود مته مورد استفاده قرار می گیرد، و نقش اساسی را در پیچ های نوک مته سرتخت دارد این نوع پیچ ها شبیه به پیچ های خودکار هستند فقط در آخر شیار پیچ های خودکار مته ای وجود نداشته و آخر آن تیز است.

از نظر کاربرد نیز شبیه یکدیگرند با این اختلاف که در به کارگیری پیچ های خودکار اول باید سطح مورد نظر را با کمک مته سوراخ کرد اما پیچ های نوک مته ای خود قابلیت این کار را دارد و به آسانی در چوب نیز قابل استفاده می باشد و جنس آن از فولاد و استیل است.

پیچ سرمته تخت

این نوع پیچ با سایر پیچ ها هم از نظر ظاهر و هم از لحاظ استفاده و خصوصیات متفاوت است در سال‌های گذشته موارد مصرف زیادی داشته است و از آن اصولاً جهت متصل کردن ورق های گالوانیزه به یکدیگر استفاده می کنند، و در اندازه‌های گوناگون ساخته و به بازار عرضه می شود مهره یک دایره ای شکل و چند زاویه می‌باشد.

در حفره آن شیارهای وجود دارد یک ماده امدادی برای آن به حساب می آید. پیچ ها به وسیله مهره های سفت و در مدار گردش خود بسته می‌شود جنس پیچ سر مته آهن و استیل است و دارای انواع مختلفی می باشد که پیچ سرمته ای تخت یکی
از این انواع است که این نوع برای مورد هایی که می خواهیم گل پیچ از محل مورد نظر خارج نشود کاربرد دارد و در سایزها و قطر های گوناگونی موجود می باشد. قیمت پیچ سرمته ای تخت مثل همه ی قطعات فلزی با توجه به فاکتورهای خاصی مشخص می شود و قیمت معینی ندارد و به موارد متفاوتی وابسته است.

با اهمیت ترین آن اندازه پیچ ،کیفیت ،مارک ،جنس و شرکت تولید کننده است که در این میان اندازه پیچ نسبت به سایر موارد ذکر شده در قیمت پیچ سرمته تخت اثر گذاری بیشتری دارد و خوب است که از فروشگاه های معتبر اقدام به خرید آن نمایید.

قیمت پیچ سر تخت

موارد زیادی در قیمت پیچ سر تخت تاثیرگذار است که به شرح زیر می باشد :

 1. با توجه به وضعیت آن می تواند آلومینیومی، مسی، استیل، آهنی و غیره باشد که هر یک از آن‌ها کیفیت مخصوص به خود را دارد.
 2.  ابعاد: دارای عناصری چون ضخامت پیچ، بلندی،گل پیچ و شیار است که این نیز در قیمت پیچ سر تخت اثرگذار می باشد.
 3.  پوشش پیچ: بد از ساخت آنها با توجه به محلی که قرار است استفاده شود آنها را پوشش دهی می کنند. پوشش ها نیز در گونه های متفاوت موجود هستند که نوع گالوانیزه کاربرد بیشتری دارد.

البته مدل های پوشش آبکاری و تفلون نیز در صنایع پتروشیمی به وفور استفاده می گردد. موارد گفته شده نقش مهم در مشخص کردن قیمت پیچ و مهره ها دارند اما امکان دارد که پیچ و مهره از مدل ویژه‌ای باشد که طبق معیارهای فعلی نباشد در اینجا باید طرح تحقیق با مقدار استقامت آن برای سفارش تولید عرضه شود.
بطور کلی خرید پیچ سر تخت و همچنین فروش پیچ سرتخت توسط شرکت ها و نمایندگی های مختلفی در شهرهای گوناگون انجام می‌شود در زمان خرید پیچ های سر تخت باید به نکات مهمی اشاره نمود تا یک خرید مطمئن داشت .فروش پیچ سرتخت هم با روش های اینترنتی، حضوری و مستقیم از کارخانه انجام می‌گیرد که اشخاص می‌توانند یکی از این راه‌ها را انتخاب نموده و خرید خود را انجام دهند.

جزییات پیچ سرتخت

پیچ سرتخت در واقع نوعی پیچ خزینه است که در گرید های مختلف فولادی و استیل و با دنده های اینچی و میلیمتری بصورت دنده ریز و دنده درشت تولید می شود. پیچ سرتخت خزینه طبق استاندارد که بیانگر قطر بیرون از آن، زاویه انحنای کف گل، معمولا قطر گل پیچ به قطر کلی، میزان نفوذ و ابعاد نفوذ آچار آلن طراحی و تولید می شود. پیچ سرتخت در گرید های فولادی اغلب خشکه 8.8 و 12.0 و اغلب بصورت نیم دنده و همچنین در گرید های مختلف پیچ استیل تولید و عرضه می شود.

پیچ سرتخت در سایز های 5 الی 18 میلیمتر دارای حداکثر میزان کاربری بوده و پس از اتصال بصورت کامل بر روی سطح کار می نشیند.

ویژگی و مشخصات فنی پیچ سرتخت

پیچ سرتخت دارای بدنه‌ای فلزی با رزوه‌های متوالی می‌باشد که با استفاده از آچار آلن شماره 6 باز و بسته می‌شود. به طور کلی این نوع پیچ آلن دارای مشخصات فنی به شرح زیر می‌باشد.

 • طول پیچ: 30 میلی‌متر
 • طول رزوه: 23 میلی‌متر
 • قطر پیچ: 10 میلی‌متر
 • وزن هر عدد: 19.5 گرم
 • آچار آلن مناسب باز و بسته کردن: آلن شماره 6
 • قابل استفاده با روپیچ توپیچ و مهره چوب خاردار

خرید پیچ سر تخت از فروشگاه نویان پیچ

برخلاف تصور بسیاری از افراد که گمان می کنند پیچها نقش کم اهمیت و جزئی در زندگی دارند این صنعت جزء صنایع مهم و اساسی به شمار می رود و عدم وجود آن آسیب های وسیعی به برنامه انواع صنایع با رد می کند چنانچه که این صنایع مورد بی ‌توجهی قرار بگیرند و تعطیلی آنها حتمی است. کاربرد آنها مختص صنعت های ویژه ای نیست و هر صنعتی که مشاهده کنید و در پای پیچ در آن موجود است.

خرید یا سفارش پیچ سرتخت یا دیگر پیچ و مهرها های فروشگاه نویان پیچ

خرید، پرداخت، دریافت (ارسال به سراسر ایران)

چرا پیش از خرید تماس بگیریم ؟

به دلیل نوسانات بازار یا موجودیت جنس های داخل انبار ممکن است بعد از سفارش با تغییر قیمت یا عدم موجودی محصول پیچ و مهره رو به رو شوید. لذا در صورتی که نیاز به خرید عمده دارید پیشنهاد می شود پیش از اقدام به ثبت سفارش خود حتما با شماره های درج شده در سایت نویان پیچ تماس حاصل فرمایید.

برای خرید پیچ و مهره میتوانید همواره از طریق فروشگاه نویان پیچ محصول خود را مستقیما خرید کرده و یا جهت استعلام قیمت و مشاوره در انتخاب پیچ کاربردی مناسب پروژتان با شمارهای زیر تماس بگیرید.

شماره سفارش پیچ و مهره

شماره سفارش پیچ و مهره

در صورت تمایل به خرید هرگونه پیچ و مهره میتوانید با شماره 02155430214 یا 09121492884 تماس بگیرید

Spread the love