سفارش فوری پیچ و مهره

سفارش فوری پیچ و مهره

پیچ آلن

پیچ آلن در واقع نوع مدرن شد پیچ ومهره شش گوشه است بدان معنا که در حقیقت پیچ آلن برای برطرف کردن نقاط ضعف های پیچ شش گوش در ابتدا تولید است و انواع دیگر پیچ و مهره ماشینی و در طول زمان استاندارد تولید پیچ آلن دستخوش تغییراتی میباشد تا هم اکنون به استاندارد کامل تولید رسیده باشند.

پیچ آلن طبق استاندارد دی ان ای تولید میشود که تبیین کننده نوع آن گل (کلگی) پیچ، ابعاد بدنده از پای پیچ تا سر پیچ و نوع و ابعاد دنده ها، طول گام و عمق دنده می باشد. بصورت استاندارد این پیچ تنها در دو کلاس 8.8 و 12.9 معرفی شده است که تولید هر دو نیز بصورت نیم دنده صورت قابل حل است. اما استفاده گسترده و روز افزون پیچ آلن تولید آن بصورت تمام دنده و در گرید های مختلف آهنی 5.6 و فولاید 10.9 را نیز باعث شده است.

استاندارد تولید پیچ آلن

این دسته از پیچ ها به شکل های سر تخت و سر استوانه ای در حالت نیم دنده و تمام دنده با دنده های میلی متری در بازار موجود هستند. پیچ های آلن سر تخت در دستگاه آلمانی در شرایط استاندارد دی ای ان و پیچ الن سر استوانه ای تحت استاندارد در سیستم آلمانی دی ای ان تولید میشوند.

سفارش انواع پیچ آلن

سفارش انواع پیچ آلن

با توجه با آن که پیچ الن موجود در بازار که در گرید های 5.6 آهنی و 10.9 فولادی هستند در استاندارد تولید پیچ الن تعریف نشده اند و صرفا بر حسب نیاز بازار تولید میشوند و طبق استاندارد تنها دو کرید 8.8 خشکه و 12.9 فولاد که به ترتیب تنسایل 800 و 1180 مگاپاسکال دارند معرفی شده اند. و در ادامه طبق استاندارد شکل و ابعاد برای پیچ الن استاندارد دی ای ان تمام جداول و دیتا شیت های مهندسی بصورت نیم دنده تهیه شده اند و این پیچ استوانه ای تمام دنده طبق استاندارد تعریف نشده است اما باز هم طبق نیاز بازار پیچ الن سر استوانه ای هم بصورت نیم دنده و هم تمام دنده موجود می باشد.

خرید پیچ آلن

این نوع پیچ قیمت مناسب و دارای ضمانت بالا که در بیشتر فروشگاه های آنلاین ارزان به فروش میرسد و همچنین با این قیمت در فروشگاه نویان پیچ خرید نمایید و همچنین قیمت پیچ آلن نسبت به سایر فروشگاه های دیگر مناسب و استاندارد پیچ آلن یکی از ویژگی های این و تمام محصولات است.

مزایای استفاده از پیچ آلن نسبت به پیچ شش گوش

هر چند استاندارد تولید پیچ الن با استاندارد های تولید پیچ های شش گوش کاملا تفاوت دارد اما واقعیت آن است که تفاوت این دو نوع پیچ تنها در شکل گل آنها بوده و بدنه پیچ چه از لحاظ ابعادی وچه از لحاظ دنده زنی کاملا یکسان می باشد تا اندازه ای که استاندارد مهره اتصال آنها کاملا با یکدیگر برابر می باشد. در کل باید گفت پیچ الن دارای ساختاری مدرن تر از پیچ شش گوش می باشد که مزایایی را نیز برای آن به همراه داشته است.

انواع پیچ آلن

انواع پیچ آلن

مزیت اصلی پیچ الن به پیچ های شش گوش راحتی اتصال آن است. بدان معنا که اتصال پیچ شش گوش که با آچار فرانسه صورت می پذیرد نیاز به میدان گردش زیادی برای دست و تنها در یک زاویه مشخص می باشد که کار اتصال پیچ شش گوش را در ماشین آلات و با قرار گیری در کنار دیگر قطعات بسیار مشکل می سازد. حال آنکه زاویه گردش جهت اتصال پیچ های آلن بسیار گسترده تر می باشد و اتصال ساده تر صورت می پذیرد. همچنین کله گی آچار آلن بصورت کامل در محفظه گل پیچ الن قرار می گیرد اما در اتصال پیچ شش گوش جدا شدن آچار از پیچ در گردش دست در دفعات مختلف میتواند خستگی و هدر رفتن انرژی را بهمراه داشته باشد.

استاندارد ابعادی

در حال حاضر استاندارد ابعادی پیچ های آلن که اصول ابعاد گل پیچ، طول گام دنده ها بر حسب قطر پیچ آلن، میزان دنده زنی بر روی طول پیچ، عمق دنده های پیچ و اطلاعات کامل مرتبط با ابعاد تولید پیچ آلن هستند.

آبکاری سطحی پیچ آلن گرید های مختلف

این پیچ که از جنس های آهنی و فولادی تولید میشود جهت خلاف پیچ الن استیل که به سبب وجود عناصر کروم و نیکل در ترکیبات شیمیایی تشکیل دهنده مقاومت خوب محیطی در برابر اکسید شدن دارند نیاز به یک پوشش دهی سطحی برای مقاوم سازی دارند و در غیر این صورت با وجود دارا بودن تنسایل بسیار بالا در مدت زمانی بسیار اندک پیچ الن فولادی تحت تاثیر قرار گرفتن عوامل اکسید کننده قابلیت های مکانیکی خود را از دست داده و اکسید میشود.

آبکاری سطحی پیچ الن آهنی گرید 5.6 و پایینتر معمولا بصورت گالوانیزه سرد صورت می گیرد. حال آنکه آبکاری پیچ آلن خشکه و کلاس های بالاتر فولادی یا بصورت گالوانیزه گرم و یا داکرومات صورت می پذیرد. با توجه به مشکلات و دشواری های آبکاری گالوانیزه گرم و افزایش قطر پیچ به میزان چند ده میکرون که از بسته شدن مهره بر روی سطح پیچ جلوگیری می کند امروزه آبکاری داکرومات برای پیچ آلن فولادی انتخاب مناسب تری به نظر می رسد.

خرید یا سفارش پیچ آلن یا دیگر پیچ و مهرها های فروشگاه نویان پیچ

خرید، پرداخت، دریافت (ارسال به سراسر ایران)

چرا پیش از خرید تماس بگیریم ؟

به دلیل نوسانات بازار یا موجودیت جنس های داخل انبار ممکن است بعد از سفارش با تغییر قیمت یا عدم موجودی محصول پیچ و مهره رو به رو شوید. لذا در صورتی که نیاز به خرید عمده دارید پیشنهاد می شود پیش از اقدام به ثبت سفارش خود حتما با شماره های درج شده در سایت نویان پیچ تماس حاصل فرمایید.

برای خرید پیچ و مهره میتوانید همواره از طریق فروشگاه نویان پیچ محصول خود را مستقیما خرید کرده و یا جهت استعلام قیمت و مشاوره در انتخاب پیچ کاربردی مناسب پروژتان با شمارهای زیر تماس بگیرید.

شماره سفارش پیچ و مهره

شماره سفارش پیچ و مهره

در صورت تمایل به خرید هرگونه پیچ و مهره میتوانید با شماره 02155430214 یا 09121492884 تماس بگیرید

Spread the love