رول بولت چیست و چه کارایی میتوان انجام داد

در ابتدا موضوع باید گفت رول بولت با آنچه که در ایران به بولت شناخته شده است تفاوت دارد. پیچ و مهره استاد بولت در حقیقت میله ی فولادی رزوه دار میباشند که عموماً با روکش گالوانیزه نیز به تولید میرسند. از این میله ی فولادی جهت کاربری‌های متفاوت و در تاسیسات ساختمان‌ها، سازه‌های فلزی، کاشت شیمیایی، نصب پلیت و … استفاده میشوند. پیچ ها دارای انواع های مختلف هستند که میتوانید در فروشگاه نویان پیچ خرید نمایید.

میتوایند انواع محصولات یعنی 

پیچ آلن

پیچ و مهره ماشینی

پیچ و مهره ماشینی رزوه دار

پیچ و مهره شش گوش

استاد بولت

پیچ سرتخت

پیچ HV

رول بولت

خرید نمایید در فروشگاه خانه صوت با شماره 02155430214 یا 09121492884 

رول بولت

رول بولت

رول بولت ابزاری فولادی میباشد که به صورت مکانیکی با ایجاد صحیحی از نیروی اصطکاکی یا انبساطی درون مصالح پایه از قبیل بتن،سنگ و آجر،  اتصال پیدا نموده و به همین دلیل باعث اتصال صفحه پلیت با سطح ماده پایه انجام میگردد.

مشخصات رول بولت :

رول بولت از نوع جنس فلز آهن یا فولاد هستند با روکش های مختلف از جمله گالوانیزه سرد یا حتی گرم ،روی و … پوشیده میباشد.
رول بولت از یک پیچ که یک سر آن رزوه و سر دیگر آن مخروطی شکل میباشند به همراه یک استوانه فلزی چاکدار و مهره و واشر  تشکیل شده میباشد.

خرید رول بولت

خرید رول بولت با قیمت مناسب و دارا بودن ضمانت بالای این محصول در فروشگاه نویان پیچ و همچنین قیمت رول بولت در بیشتر فروشگاه ها نسبتا ارزان و کیفیت عالی برای خریدران به فروش میرسد و استاندارد رول بولت و … دیگر محصولات از ما بخواهید.

روش استفاده و نصب رول بولت

در حالت اول با سوراخ کردن ماده پایه (بتن،آجر،سنگ) هم اندازه سایز رول بولت را داخل سوراخ نموده و به صورت ضربه ای تا خط علامت روی رول بولت به داخل هدایت نمایید و بعد مهره را به وسلیه آچار سفت کنید ، این عمل باعث میشود که گوِه یا انتهای مخروطی رول بولت به سمت بیرون نیز کشیده شود و استوانه چاکدار را باز نموده و داخل بتن یا آجر سنگ به حالت انبساطی اصطکاکی محکم شود
این عملیات نیز از قبل جاگذاری پلیت امکان پذیر میباشند هم بعد از آن
درصورت جا انداختن پلیت بعد  از نصب بولت باید واشر و مهره را از رول بولت باز کرده و صفحه پلیت را جاگذاری نموده بعد از آن ابتدا واشر و سپس مهره را وارد رول بولت کرده و بوسیله آچار مهره را سفت کنید.

موارد استفاده رول بولت

از رول بولت در انواع صنایع مختلف استفاده میگردد

  • از قبیل استفاده در ساختمانها جهت اتصال اسکلت فلزی (تیر یا ستون ) به بتن  یا جهت نصب وال پست ،پارتیشن،سقف کاذب،نما،نرده، جان پناه
  • همچنین جهت نصب شاسی آسانسور به دیوار چاله آسانسور و نصب پله برقی استفاده میگردد
  • استفاده های دیگری همچون نصب ساپورتهای تاسیساتی ،جرثقیل های ثقفی،مهار داربست فلزی،نصب تجهیزات و ماشین آلات، نصب ریل راه آهن و مترو و نصب دکلهای برق و مخابرات

انواع رول بولت

انواع رول بولت

رول بولت سقفی

یکی از پرکاربردترین انواع رول بولت، نوع سقفی آن است. نام دیگر این ابزار، رول بولت قلاب‌دار یا لوستری است. مورد مصرف عمده این رول بولت برای نصب لوستر است.

بااین‌حال از این وسیله برای نصب پنکه سقفی، تاب، گلدان‌های آویز و غیره نیز استفاده می‌شود؛ بنابراین، می‌توان حدس زد که تحمل بار این رول بولت، نسبت انواع صنعتی که در ادامه شرح می‌دهیم، کمتر است. رول بولت های سقفی موجود در بازار تا حدود 15 کیلوگرم وزن را می‌توانند تحمل کنند.
یک رول بولت سقفی می‌تواند علاوه بر انبساط یا اصطکاک با مکانیسم چسبندگی نیز به سقف متصل شود. رول بولت سقفی، خود به شاخه‌های کوچک‌تر زیر تقسیم می‌شود.

رول بولت سقفی پروانه‌ای

بدنه رول بولت پروانه‌ای به هنگام باز شدن به شکل یک پروانه درمی‌آید و برای پایه‌های با مقاومت کمتر، مانند گچ، سقف کاذب، کناف، تخته‌های فیبر و نئوپان مناسب است. درواقع، مکانیسم توزیع بار در این رول بولت، فشار کمتری به مصالح پایه خود وارد می‌آورد.

رول بولت سقفی هالوکور

این رول بولت، مناسب سقف‌ها و سازه‌های بتنی است. یکی از حساسیت‌های کار با سازه‌های بتنی این است که آن‌ها با فشار ابزارهایی مانند رول بولت یا دریل، ممکن است که ترک بخورند. رول بولت هالوکور به‌منظور وارد شدن به سازه بتنی، بدون تخریب آن ساخته‌ شده است.

خرید رول بولت

فروشگاه نویان پیچ

فروشگاه نویان پیچ با ضمانت بالا و قیمت مناسب این محصول را میفروشد و دارای کیفیت بسیار خوب این محصول باعث تقاضا بالای این محصول در بین خریداران شده است. شماره تماس 02155419598

قیمت مناسب

قیمت مناسب این محصول در بین فروشگاه های دیگر باعث استقبال در این فروشگاه نویان پیچ شده است

ضمانت بالا

ضمانت بالا این محصول در فروشگاه سبب خرید و جلب رضایت خریداران در فروشگاه نویان پیچ شده است

کیفیت مناسب

دارا بودن کیفیت عالی و روند روبه رشد این محصول در فروشگاه نویان پیچ

0
بیش از 500 خریدار این محصول در فروشگاه نویان پیچ
Spread the love